Kurumsal firmaların imajı açısından baskılı karton poşet büyük önem taşımakta ve gerekli olmaktadır. Poşetler, bir marka için en iyi reklam araçlarından bir tanesidir. Aktif olarak günlük hayatta, poşetler sıkça kullanılmaktadır.

Baskılı karton poşet üzerinde markanın logosu ve markaya ait birçok bilgiyi barındırmaktadır. Ürünlerin korunmasını sağlar. Aynı zamanda geri dönüştürülebilir bir üründür.

İmalat sırasında matbaa teknolojisinden yararlanır. İstenilen şekilde tasarım yapılmaktadır. Sonsuz tasarım modeli ve şekli mümkündür. Bunun için markayı temsil eden logolar ve renkler kullanılır. Farklı renk ve boyut seçenekleri sayesinde herkese uygun baskılı karton poşet üretimi sağlanmaktadır.

Özellikle son zamanlarda baskılı karton poşetlere olan ilgi ve ihtiyacın günden güne artış gösterdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Baskılı Karton Poşet Modelleri

Karton poşetlerde tasarım sonsuzdur. En çok tercih edilen modeller arasında yatay dikey körüklü ve körüksüz modeller vardır. Baskılı karton poşet tasarımı tamamen marka sahibinin istediği şekilde yapılmaktadır. Genel olarak tercih edilen malzemeler; Amerikan Bristol, kuşe kağıt, kraft ya da kroma kartondur.

250 gram üstü kağıt ağırlığı tercih edilmelidir. Uygun maliyetli kartonlar kroma kartondan elde edilmektedir. Baskılı karton poşet imalatı yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ürünü taşımasıdır.

Bu sebeple baskılı karton poşet üretiminde buna uygun kağıt seçimi ve yapılması önemlidir. Tam da bu noktada baskılı karton poşet ürünlerinden satın alırken dikkatli davranmanız her zaman önerilmektedir.

Baskılı Karton Poşet Tercihinde Dikkat Edilecekler

Karton poşetlerin yapılmasında ilk dikkat edilecek özellik kartonun kalitesidir. Bunun yanında birçok unsur karton poşetlerin üretilmesinde önemli olmaktadır. Baskılı karton poşet tercihinde dikkat edilecekler şu şekildedir;

  • Kullanışlı ve sağlam bir karton poşet elde edilmesi,
  • Kurumsal firmanın imajına uygun bir poşet tasarımı,
  • Kullanılacak ip aksesuarlar,
  • Kaliteli bir baskı uygulanması,
  • Estetik olarak göze hitap eden bir model olması,
  • Akılda kalıcılık açısından etkili bir tasarım yapılması,

gibi unsurlar baskılı karton poşet alanında önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir