Erişte kutusu nedir? Özellikleri nasıldır? Erişte kutuları pratik bir kullanım özelliğine sahip olan ve hazır gıda satışlarında pratik bir şekilde kullanılan bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Hazır ve hızlı yemekler arasında ilk sıralarda erişte yer almakta olup bu yemeği müşterilerine sunan firmalar erişte kutusu kullanmaktadır.

Son dönemlerde bu pratik ve lezzetli yemek ülkemizde de çok popüler olmuştur. Farklı aromaları birleştirdiği için yeni bir deneyim sunan bu lezzet tüketicilerin beğenisini kazanmıştır. Talebin artmasıyla da pek çok kafe ve restoran bu yemeği yaparak özel kutularda paket servis olarak ulaştırmaya başlamıştır.

Çin, Japon ve Kore mutfağında önemli bir yeri olan bu yemeğin diğer bir özelliği de kolay yapılabilir oluşudur. İçine eklenen malzemelerle besleyiciliği de arttırılabilmektedir. Uzak Doğu’nun en yaygın sokak lezzetlerindendir. Erişte kutusu da bu ürünün saklanabileceği kendine has yapısı olan bir üründür.

Erişte Kutularının Bazı Özellikleri

Kendine has bir yapısı olan erişte kutusu gıda sektöründe yoğun biçimde kullanılmaktadır. Bu ürünlere noodle haricinde mantı gibi diğer yemekler de koyulabilir. Paket servis de gönderilen yemek kutudan yenileceği için ürünün özellikle sağlam olması gerekmektedir. Dökülmeye ve akmalara karşı erişte kutusu özel bir tasarıma sahiptir. Ürünün kaliteli malzemelerden yapılmış olması çok önemlidir. Bu noktada ürünün hammaddesi de ayırıcı bir nitelik olarak kendini gösterir.

Birinci sınıf karton kağıt kullanımı erişte kutusu sağlamlığı noktasında etkilidir. Ayrıca müşterilerin paket servis hizmeti kapsamında tasarımların da dikkat çekici olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçimde öne çıkan bazı hususlar şöyledir:

  • İştah açıcı ve eğlenceli baskı
  • Kaliteli malzeme kullanılması
  • Kullanımının kolaylığı
  • Yemek yerken zorluk çıkarmaması
  • Konfor sunması

Erişte Kutu Seçimleri

Yemek satışı yapan firmaların kurumsallık bakımından ambalajlarına ve logolarına dikkat etmeleri erişte kutusu seçimi noktasında da önemlidir. Baskılı ürünler marka kimliğini ve bilinirliğini arttırmada önemli rol oynadığı için daha çok tercih edilmektedir. Tüketicilerin zihninde yer etmek ve tekrar alışveriş yapmalarını sağlamada bu yöntem etkilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir