Günümüzde en çok tüketilen besinlerin başında hamburgerler gelmekte olup bu ürünlerin kolay bir şekilde tüketimi hamburger ambalaj kağıdı  ile olmaktadır. Bu ürünler nerdeyse tüm besin gruplarında kullanılmamaktadır. Bu kadar yaygın kullanılmasının en temel sebebi ise ücretsiz reklam sunmasıdır.

Hamburger ambalaj kağıdı üzerine yapılan baskılar doğrudan firma isimleri olmasından dolayı firmaya büyük bir avantaj sağlamaktadır. Genel olarak hamburger ambalaj kağıdı 3 çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitler ise şu şekildedir.

  • Düz tabanlı ambalaj
  • Dörtgen tabanlı ambalaj
  • Ebatlanmış ambalaj kağıtlarıdır.

Hamburger Ambalaj Kağıdı  Özellikleri

Yaygın bir kullanıma sahip olmasından dolayı hamburger ambalaj kağıdı çok çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Öncelikle hamburger besinleri yağlı olduklarından dolayı hamburger ambalaj kağıdı yağ geçirmeyen kağıtlardan üretilmektedir.

Öte yandan hamburger ambalaj kağıdı için belirli bir renk seçeneği bulunmamaktadır. Müşteri isteğine göre istenilen renklerde üretimler yapıla bilinmektedir. Ancak genel olarak kahverengi ve parlak kuşe ambalajlar tercih edilmektedir.

Özellikle hamburger kağıdı alırken bu tür ürünlerin kullanım özelliklerine dikkat ediyor olmak her zaman önerilmektedir. Bu ürünün diğer bir özelliği ise içerisinde tek kat metlinezli kâğıt kullanılmasıdır. Ancak yine müşteri isteğine bağlı olarak kat sayısı arttırılabilmektedir. Bu sayede herhangi bir şekilde ambalaj sıvı geçirmemektedir. Baskı özelliklerine bakılacak olursa en fazla 4 baskıya kadar üretim yapıla bilinmektedir.

Hamburger Ambalaj Kağıdı Fiyatları

Özelliklerine ve çeşitlerine bağlı olarak hamburger ambalaj kağıdı fiyatları değişiklik göstermektedir. Genel olarak en uygun fiyatlara sahip olan hamburger ambalajları düz tabanlı ambalajlardır.

Öte yandan ebatlanmış ambalaj kağıtlarının fiyatları ise oldukça pahalı olmaktadır. Ambalaj kâğıt üzerine ne kadar fazla baskı yapılırsa fiyatlar o oranda artmaktadır.

Genel olarak bu ürünler 500’lü, 1000’li ve 2000’li paketler halinde satışa sunulmaktadır. Bu paketler arasında en avantajlı olanı ise 2000 adet olan ambalaj kağıdı paketleridir.

Son olarak ise hamburger ambalaj kağıdı fiyatları, ambalaj büyüklüğüne göre de değişmektedir. Bazı firmalar büyük boy ambalajlar kullanmaktadır. Standart kağıtlar dışında ki ürünleri birim fiyatları oldukça pahalı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir