Restoranlar hamburger cateringi ya da paketlemesi yapacağı vakit hamburger kutusu ölçüleri genellikle ortalama 10/6  cm olarak tercih edilmektedir. Bu hamburger kutusu ölçüleri Ürüne göre değişkenlik sunabilmektedir.

Örneğin küçük boy bir hamburger kutusu ölçüleri olarak boy 9 cm olurken yükseklik 7.50 cm’dir. Ayrıca bazı restoranlar küçük ya da büyük olarak tek bir seçenekte sunabilmektedir. Hamburger kutusu ölçüleri tercihi kesinlikle restoran işletmesine göre değişmektedir. 

Gün içinde sıklıkla kullanılan hamburger kutuları her bir müşterinin eline ulaşmaktadır. Bu yüzden işletmeler zorunlu ihtiyaç haline gelmiş olan hamburger kutularını bir reklam aracına dönüştürmüştür. Bu sebeple gün içinde müşterilere verdiğimiz her hamburger kutusu, hamburger satışı yapan işletmelerin bir numaralı reklam aracıdır. Bu noktada hamburger kutusu ölçüleri de talebe göre farklı özelliklere sahip bir şekilde tasarlanmaktadır.

Hamburger Kutusu Ölçüleri Seçimi

Hamburger kutuları paketlenecek hamburgerlerin dağılmasını önlemektedir. Dağılmasını önleyen ve şefin sunduğu şekli bozmadan müşteriye teslim edilmesi amacıyla hamburger kutusu ölçüleri tam olarak ürüne uygun seçilmelidir. 

  • Örneğin müşteri orta boy da bir hamburger tercih ettiyse orta boy hamburger kutusu ölçüleri kapsamında bulunan kutuları tercih etmek gerekir. Hamburger kutusu ölçüleri kapsamında bulunan orta boy ise 10/7 cm’dir. 
  • Ancak müşteri büyük boy bir hamburger siparişinde bulunduysa büyük boy hamburger kutusu ölçüleri tercih edilmektedir. Büyük boy hamburger kutu ölçüleri ise 13/9.5 cm’dir. 
  • Fakat müşteri hamburgeri çocuğuna sipariş ettiyse Çocuk menüsünde bulunan kutu ölçüleri tercih edilir. Yani çocuk menüsünde en küçük boy 10/4 cm’dir.

Hamburger Kutusu Ölçüleri Fiyatlandırması 

Her restoranda çocuk menüsü ya da yetişkin menüsü gibi hamburger seçeneği sunulmaktadır. Bu menülere göre ise hamburger kutusu ölçüleri değişmekte ve fiyatlarda farklılık oluşmaktadır.

Genellikle sipariş edilen hamburgerler müşteri memnuniyeti açısından içeriğindeki ürünleri dağıtmadan teslim etmek gerekmektedir. Ancak bu dağılmaları  önleyen hamburger kutusu ölçüleri sipariş edilen hamburgerlere göredir.

Restoranlar bu hamburger kutularını tercih ederken çoğunlukla toptan satın almakta ya da imalatını yaptırmaktadır. Bu satın almalar ya da imalat yapılan hamburger kutuları fiyatları ise hamburger kutusu ölçüleri göz önünde bulundurulmaktadır. 

Ürünümüzü görüntülemek için -> https://ambalaj365.com/urun/hamburger-kutusu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir