Karton bardak çeşitleri her zaman yoğun bir düzeyde talep gören ürünler arasında yer almaktadır. Tek kullanımlık olan karton bardak çeşitleri, plastik bir alternatif olarak giderek daha popüler hale geliyor.

İçeceğinizi bu günlerde hemen hemen her yerde bir kağıt bardakta alabilirsiniz. Ve bunun nedenleri var! Karton bardaklar, plastik bardaklarla kolaylıkla rekabet edebilecek birçok özelliğe sahiptir. Ek olarak, bardaklar birçok farklı tasarıma sahiptir. Bu sayede dilerseniz kendinize özel bir karton bardak üretebilirsiniz.

Karton Bardak Çeşitleri Nelerdir?

Söz konusu karton bardak çeşitleri olduğunda akla adeta ucu olmayan bir okyanus gelir. Ancak üretim aşamasında temelde iki faktör göz önüne alınır:

Tek Katlı Karton Bardaklar

Tek katlı karton bardaklar, en ekonomik olduğu için karton bardak çeşitleri içinde en yaygın olanıdır ve çoğu amaç için kullanılabilir. Özellikle soğuk içecekler için uygundur, ancak birçok durumda sıcak içecekler için de kullanılır. Günümüzde pek çok cafe/cafeterya tek katlı olanları tercih etmektedir.

Çift Katlı Karton Bardaklar

Çok sıcak içecekler servis edildiğinde parmaklarınızın yanmaması için çift katlı olanlar en çok önerilen karton bardak çeşitleri içindedir. Çift katlı bardak, tutması rahat olduğu ve aynı zamanda ona jilet gibi keskin bir görünüm veren düz bir yüzeye sahip olduğu için belirli bir ayrıcalığa sahiptir. Çift katlı bardaklar, yalıtkan hava tabakası içindekileri sıcak tuttuğundan, insanlara içeceklerini rahat rahat tüketme imkanı sunar.

Kağıt Bardaklar Neden Popüler?

Karton bardak çeşitleri arasında hangisi tercih edilirse edilsin popüler tek kullanımlık bardakların birçok avantajı vardır. Bir yandan, güvenli taşımaya katkıda bulunan iyi bir stabiliteye sahiptirler. Kağıt bardaklar 90 °C’ye kadar ısı direncine sahiptir ve ısıyı iyi yalıtabilir.

Sonuç olarak, sıcak içecekler uzun süre sıcak kalır ve hareket halindeyken kolayca tüketilebilir. Ucuz tek kullanımlık bardakları yıkamaya da gerek yoktur. Son olarak, çevresel etkileri nedeniyle geleneksel plastik bardaklar kullanımının azaltılması için karton bardak çeşitleri daha çok teşvik edilmeye başlanmıştır. Karton bardak çeşitleri satın almadan önce bu tür ürünlere dair kapsamlı bir araştırma süreci içerisinde yer almak şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir