Ambalaj, ürünümüzün tüketici ile etkileşime geçtiği ilk aşamadır. Tüketicinin ürüne karşı olan tutumu ilk olarak ambalaj ile başlar.

Günümüz teknolojisi ile beraber gelişen sosyal ağlar ve bireylerin kişisel hayatlarına etki eden medya, moda ve kapitalist düzenle beraber gelen çok fazla üretim, firmaların pazardaki rekabetini arttıran unsurlar haline geldi.

Tüketicinin ürünün işlevi ile (gıda sektörü için; lezzet, fiyat vs. – tekstil için kumaş, baskı kalitesi vs.) beraber alım gücünde en büyük etki olarak bilinen ambalaj ise tüketiciyi ürüne ikna etmenin en iyi yollarından biri olarak kabul edilir. Bunların yanı sıra, ambalajın bireyselliği, marka ile bütünleşmesi, göze hitabı da seçim aşaması için önemli faktörlerdendir.

Aynı pazarda yer aldığınız bir firma ile aranıza koyacağınız çizgi, ürünü sunum aşamanızdır. Yapılan araştırmalara göre, ürünün paketlenmesinde gösterilen özen, tüketicinin kendini değerli hissetmesi ve bu nedenle yapılan alışverişin devamlılığını da sağladığını göstermektedir.

Ambalaj tasarımı, ürünün ve markanın unutulma sürecinde, marka ve ürüne yeni bir soluk kazandırır, bu nedenle markanın belirli sürelerle süregelen ürününün ambalaj tasarımını değiştirmesi, ürünü tekrar pazarda kabullenmesini sağlar. Aynı şekilde, markanın yeni koleksiyon, yeni ürün, özel gün ve kampanya zamanlarında da ambalaj tasarımını değiştirmesi markanın lehine olan bir tutumdur.

Özel günler için özel ambalajlar çalışmak son zamanların en moda uygulamalarından. Örneğin yılbaşı konseptli karton çantalar, hediye kutuları müşteri ile işletme arasında sürekli güncel bir etkileşim olduğunu gösterir.

İstpack Ambalaj olarak, etkileşimde olduğumuz firmalar için; 

  • Yeni ürün
  • Yeni koleksiyon 
  • Özel gün 
  • Kampanya vb. durumlar için firmaya özel çalışmalar kampanyalar dahilinde yapılmaktadır. 

 İstpack Ambalaj kalitesi ile #elinizinaltındayız 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir