Yeni lezzetler peşinde koşan takipçilerimizden farklı fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Şu günlerde şehrin sokaklarında asya rüzgarı esiyor 🙂

Noodle Nedir?

Tam olarak ne spagetti ne de erişte, Erişte gibi kalın ama spagetti kadar uzun makarnalar diyebiliriz. Makarna konusunda İtalyan mutfağına hayran gibi gözüksekte, Asya bu konuda gerçekten harikulade. Baharatlarla çeşit çeşit soslar üreten asyalılar için Noodle fast food ürünlerin başında gelmektedir.

Türkiye’de makarna buğday ve yumurta ile yapılsa da, Asyalılar nişasta ve pirinç de kullanmışlardır. Görüntü konusunda ne buldun doldur çorbası gibi olsa da Beyran ve Karalahana çorbasını sevenler için gerçekten harikulade bir lezzet.

Çekik gözlüler diye tüm asyalıları aynı değerlendirmemek lazım, Kore noodle, Japon noodle ve Çin noodle olarak başlıca 3 çeşittir. Tabi bununla birlikte vietnam ve Tayland’da kendine göre lezzetler üretmişlerdir.

Asyalıların karbonhidrat tercihi tarihten bu yana bilinmektedir. O kadar insanı etle beslemeye kalksak dünyada kırmızı et sorunu olabilirdi 🙂 Marketlerde satılan noodle paketleri 3 dk gibi kısa sürede kaynar suyla yapılabilmektedir. Biraz baharatla harika bi öğün olabilir.

Fast food restaurantlar Asya’da ve Avrupa’da noodle kutularıyla birlikte hizmet etmektedirler. Hayatın çok hızlı olduğu mega kentlerde hem farklı lezzetler tercih edilirken hızlı ürünlerde tutulmaya başladı. Bu konuda avrupa ve Türkiye’de noodle kutuları epeyce tercih edilecek gibi duruyor.

Biz bu sektörü bu kadar yakın nasıl tanıyoruz?

Noodle kutuları üretiyoruz 🙂 Avrupa’da yaygın olarak kullanılan döner box kutularının tasarımını değiştirip noodle kutusu yapıyoruz. İstediğiniz şekilde özel tasarımla, kendi markanızla kutunuzu ürettirebilirsiniz.

Noodle lezzetini denemek için İstanbul’da ki bazı restaurantları paylaşmak isteriz.

Afiyet olsun.

http://www.nunoodle.com

https://www.wagamama.com.tr

https://www.cinbufe.com/#/home

https://www.konoha.com.tr

http://www.yum-yum.com.tr

http://www.noodlehouse.com.tr

https://www.cokcok.com.tr

https://www.sushico.com.tr

http://www.chinastix.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir