Tatlı paketlemesinde kullanılan kutuların maliyetleri fazla olup baklava kutusu toptan alımlar oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu kutular diğer gıda kutularından farklı olup çok çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Özellikle baklama kutusu toptan alımlarda dikkatli davranmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Genel olarak bir baklava kutusunun özellikleri şu şekildedir:

  • Baskılı şekilde üretilebilir olup kesinle boya akması olmaz.
  • Taze bir şekilde alışveriş yapılmasını sağlamaktadır.
  • İnsan sağlığına hiçbir şekilde zararı bulunmamaktadır.
  • Şerbet veya diğer sıvıların geçirmez.

Öte yandan baklava kutusu toptan üretimler 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Bu üretimler kutu boyutu ile alakalı olup 250 gram, 500 gram ve 1000 gram şeklindedir. Ancak müşterilerin istekleri doğrultusunda 2 kilogramlık baklava kutusu toptan üretimlerde yapılabilmektedir. Baklava kutusu toptan üretimlerde kutunun ölçüleri ise sabit olmaktadır.

Baklava Kutusu Toptan Çeşitleri

Günümüzde baklava kutusu toptan üretimleri 3 farklı modelde yapılmaktadır. Bu modeller ise genel olarak şu şekildedir.

  • Yandan açılır baklava kutusu
  • Üst harici kapaklı baklava kutusu
  • Üstten açılır baklava kutusu

Tüm bu baklava kutusu çeşitleri arasında en çok tercih edilenler ise yandan ve harici kapaklı baklava kutularıdır. Ayrıca baklava kutusu toptan üretimlerde kutunun istenilen her alanına baskı yapıla bilinmektedir. Müşteriler en çok üst kapak kısmına baskı yapılmasını tercih etmektedir. Baklava kutusu toptan üretimlerde kutu siparişleri içinde bir limit bulunmaktadır. Siparişlerin en az 200 adet en fazla ise 500 adet olması gerekmektedir.

Baklava Kutusu Toptan Fiyatları

Kutuların çeşitleri baklava kutusu toptan fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Genel olarak en uygun baklava kutuları 250 gramlık üst harici kapaklı baklava kutularıdır. Öte yandan açılır 250 gramlık baklava kutularının fiyatları da oldukça uygun olmaktadır. En pahalı baklava kutuları ise üstten açılır 1000 gramlık kutulardır.

Görüldüğü üzere bu ürünün fiyatları paket ölçülerine göre de değişiklik göstermektedir.  Paket boyutu ne kadar fazla olursa fiyatlarda o oranda yüksek olmaktadır. Ayrıca ne kadar fazla toptan sipariş verilirse birim fiyatlarda da o oranda indirimler yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir