Hızlı tüketim sektörü her geçen gün artış göstermektedir. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın bir çoğu restoran, fast food sektörüyle uğraşmaktadır.

Avrupa’ya göç eden vatandaşlarımız beraberinde Türk lezzetlerinde götürmüşlerdir. Bu lezzetlerden bir tanesi de dönerdir. Avrupa’da Almanya başta olmak üzere yaygın bir şekilde döner tüketimi bulunmaktadır. Avrupa’da günlük 8 bin ton döner tüketimi yapılmaktadır. Bu demek oluyor ki fast food ürün grubu da dahil olmak üzere en çok tüketimi yapılan üründür. Mc Donalds, Burger King’de sunulan ürünlere rakip bir üründür.

Türkiye’de yediğimiz döner lezzetinden farklı bir lezzet sunulmaktadır. Sunum şekli, lezzet, soslar, porsiyonların büyüklüğüne baktığımızda her haliyle farklılık göstermektedir.

Avrupa’da take away kültürü çok gelişmiştir. Döner de take away kültürüne ayak uydurmuş ürünlerdendir. 

Döner box kutusu olarak kullanılan bu ürün Çin mutfağında Noodle box olarak, İtalyan mutfağında Makarna Kutusu olarak kullanılmaktadır. Pratik bir take a way ürünü olan kutu farklı mutfak kültürlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Döner Box Kutusu Sipariş Verirken Bilinmesi Gerekenler

Döner box kutusu iki ebat olarak üretimi yapılmaktadır. Bu ebatlar 16 oz ve 26 oz şeklindedir. Porsiyonun büyüklüğüne göre ürün kullanılmaktadır. Üst kısmı da kapatılabilen paket serviste rahat bir şekilde kullanılabilen bir üründür.

Döner box kutusu, Noodle box, Makarna Kutusu Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın hemen hemen her ülkesinde kullanılmaktadır.

Standart  tasarımlar ile üretilen kutular müşterilerin isteklerine göre özel baskılı olarak da üretilmektedir. 

Firmalar kendi logosu ile bu kutuyu kullanmak isterlerse her bir ebattan minimum elli bin adet sipariş verilmesi gerekir. Bir koli içerisinde beşyüz adet bulunmaktadır. ( Her iki ebat içinde geçerlidir.)

Nakliye maliyetini hesaplayabilmek için ipucu vermek gerekirse yüz bin adet 16 oz döner box kutusu, yüz bin adet 26 oz döner box kutusu 20’lik bir konteynırı doldurmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir