Yeni nesil çikolatalı lokma dilden dile yayılmaya devam ediyor. Türkiye’de kendi işini yapmak isteyen binlerce girişimci için Lokmacılık cazip yeni bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Lokmacı Nasıl Açılır?

Günümüzde kâr sattığın fiyattan önce maliyetle ilgili bir kavram oldu. Bir ürünün piyasa satış fiyatı belliyken ne kadar ucuza mâl ederseniz, o kadar kazanırsınız. Bir işletmenin başlıca maliyetleri; Kira, Personel gideri, Gıda malzemesi (çikolata,un,yağ,soslar) ve Ambalaj ürünleridir. ( lokma kutusu, karton bardak, temizlik malzemeleri, paket servis ürünleri )

Lokmacı Ne Kadar Kazanır?

Ortalama rakamlara göre; 8 personel ile çalışıp, 7500 TL kira ödeyen ve aylık 100 Bin TL ciro yapan bir lokmacı ; 20 Bin – 30 Bin arası gelir elde edebilir.

Lokma Bayiliği (Franchise) Almak mı? Kendi Markanı Oluşturmak Mı?

Çikolatalı Lokma çok yeni bir lezzet; her ne kadar markalara göre damak tadı sınıflandırılsa da, aynı markanın şubeleri arasında bariz lezzet farkları var. Bu yüzden her bir lokma dükkanı, insanlar tarafından marka gözetilmeksizin ayrı ayrı değerlendiriliyor.

Yeme içme sektöründe başarılı olmak için işletmenin;

Temiz > Nezih > Leziz

Olması gerekmektedir.

Her yeni trend’de olduğu gibi hızlıca şubeleşmiş, kurumsal kimliğini tamamlayamamış, operasyon sistemini oturtamamış firmalara; isim hakkı adı altında para kaptırmayın!

Lokma Dükkanı Açmak İçin Neler Gerekli?

  • Kurumsal kimlik
  • Konumu güzel bir dükkan
  • İnsanlarla sürekli etkileşimde olan sosyal medya ekibi
  • Kurumsal kimliği dükkan dizaynına uygulayabilecek bir yapı ekibi
  • Lokmacı için mutfak ekipmanları
  • Lokma ambalaj ürünleri

Lokma Neden Trend Oldu?

Çikolataya karşı koyabilen insan sayısı hemen hemen yoktur, en sporcumuz bile arada tatlı – çikolata kaçamakları yapar. Bir anda instagram ve facebook üzerinden görsel şölen ile karşılaşmamız trende en büyük etki oldu. Bununla birlikte lokma farklı bir konsept ve farklı ambalajlar ile bizlere sunuldu, bu farklılık bizleri daha özel hissettirdiği için ilk fırsatta tatmak istedik.

Lokma Makinesi ve Tezgahı İmalatçıları Nasıl Bulabilirim?

Bu konuda firma yerine bir muhite yönlendirmek istiyorum, Topkapı / İstanbul adresinde Tim1 ve Tim 2 iş merkezi var. Paslanmaz, sosluk ve makineler için çoğu üreticinin mağazasının olduğu bir yer. Buradan çok ucuza makineleri temin edebilirsiniz. Burada ki işiniz bittikten sonra arka sokakta İstpack Ambalaj’a gelip ambalaj ürünleri hakkında danışmanlığınızı alabilirsiniz.

Hayırlı işler diliyorum.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir