Özel Baskılı Karton Bardak ve Ölçü Birimi Oz

Sağlık, bireylerin en çok önem verdiği konulardan bir tanesidir. Sağlık konusunda hassas davranan bireylerimizin dikkat etmesi gereken ürünlerden bir tanesi de gıda ile temas eden plastik ürün gruplarıdır.

Plastik ambalaj ürünlerinin hem insanlara hem de doğaya zararı konusunda herkes hem fikirdir. Her yıl ne kadar çok plastik atık olduğunu ve doğada çözülmelerinin ne kadar uzun sürdüğünü paylaşılan bilgilerden görüyoruz.

Özel Baskılı Karton Bardak

İstpack ambalaj olarak plastik konusunda bizde oldukça hassas davranmaktayız. Bu ambalaj ürün gruplarından bir tanesi de plastik bardak ve alternatifi olan karton bardaktır. Plastik bardağın zararı ve alternatif olarak özel baskılı karton bardakların olması tercih sebebi olmaya başlamıştır. Özel baskılı karton bardak sağlık açısından ve markaların reklamlarını yapabilmeleri için önemli bir ambalaj ürünüdür.

Markalarında özel baskılı karton bardak tercih sebeplerinde hem sağlık konusu olması hem de reklamlarını yapabilecekleri alternatif bir alan olması dikkatlerini çekmiştir. Özel baskılı karton bardakların yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte ebatlar konusunda da birçok alternatif ortaya çıkmıştır. Sıcak ürünlerden soğuk içecek ürünlerine her ebatta karton bardak kullanılır hale gelmiştir.

Ülkemizde de karton bardak kullanımı artması ile birlikte karton bardak imalatı da artmıştır. Karton bardaklarda ölçü birimi olarak kullanılan oz dediğimiz ölçü birimidir. Oz sadece ülkemizde değil dünyada kullanılan ve kabul gören ölçü birimidir.

Oz Nedir ve 1 Oz Kaç Ml Demektir ?

Sıvı ürünlerde genel olarak ölçü birimi litre olarak belirtilmektedir. Bir litrenin binde birine mililitre denilmektedir.

1 Oz = 29.57 ml’ ye denk gelmektedir. İstemiş olduğunun bardağın kaç ml denk geldiğini;

(Oz Miktarı *29,57) ml yapılmaktadır. Küsüratlı olan rakamlar yukarı rakama yuvarlanarak belirtilmektedir. Genel olarak ülkemizde kullanılan bardak ozları kaç ml yaptığını paylaşmaktayız.

4 Oz = 120 ml

7 Oz = 210 ml

8 Oz = 240 ml

12 Oz = 360 ml

16 Oz = 475 ml

Yukarıda da belirmiş olduğumuz karton bardak ebatlarında hangi oz bardağın kaç ml geldiğini ve hesaplama mantığını belirtmiş olduk. Sizde markanız için etkili ve alternatif bir reklam ürünü olan özel baskılı karton bardak yaptırmak istediğiniz de bu bilgilerden hangi ozlarda yaptırmak istediğinize bakarak karar verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir