Ne demektir markanız ellerde gezsin? Bir markanız var ve bu insanların elinde mi geziyor ?

Markanız ellerde gezsin yıllar önce kurulan bir markanın(istpack) sloganıdır.

Ne demek istiyor bu slogan ile firma? Perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar alışveriş sonrasında müşterilerine taşımak için karton poşet, kağıt poşet, plastik poşet gibi ambalaj ürünleri vermektedir.

Markalar her yıl reklam için bütçeler oluşturmakta ve daha fazla firmaya ulaşmaya çalışmaktadır. Ambalaj ürünlerinde yer alan taşıma grubu aslında markaların reklamı için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Müşteriniz alışverişi gerçekleştiriyor ve mağazanızdan çıkarken müşterinin elinde sizin markanızın yer aldığı bir poşet ile cadde de, sokaklarda geziniyor. Aslında siz burada sizden alışveriş yapan müşterinizden hem alışveriş sonrası para kazanıyorsunuz hem de müşterinize reklam için cüzi rakamlar diyebileceğimiz rakamla ile reklamınızı yaptırıyorsunuz.

Taşıma Grubu Ambalajı ‘’Poşetler’’

Yukarıda da bahsettiğim gibi temelinde yer alan ürünler karton poşet, kağıt poşet, ve plastik poşet yer almaktadır.

Burada firmalar bu ürünlerden seçim yaparken birçok etken farklılık göstermektedir. Perakende sektöründe hangi alanda bir işletmeniz yer alıyor, karlılık oranınız, satış fiyatlarınız gibi maddi konular yer almaktadır.

Taşıma Grubu Poşet Çeşitleri

Plastik poşet:

Ürün birim maliyeti en düşük olan taşıma grubudur. Burada plastik poşette yumuşak saplı ve el geçme olarak iki çeşit bulunmaktadır. Flekso baskı tekniği ile işlem yapılmaktadır. Üretim miktarı kg ile olan ürünler en yaygın olarak kullanılan taşıma grubudur.

Kağıt Poşet:

Ürün birim maliyeti plastik poşetten sonra ikinci olan ürün grubunda kağıt poşet yer almaktadır. Doğayı korumaya önem veren geri dönüşümden elde edilen ürünlerdir. Firmalar kraft poşet kullanımda geri dönüşüm kağıt olması ve hesaplı olması özellikle dikkat etmektedir. Beyaz kraft 0 ve kahve kraft  olarak iki çeşidi yer almaktadır. Plastik poşet gibi flekso baskı tekniği ile üretilmektedir. Üretim burada adet olarak yapılmaktadır.

Karton Poşet;

Ürün birim maliyeti en pahalı taşıma grubu ürünüdür. Yaygın olarak tekstil, ayakkabı, optik gibi perakende mağazalarında kullanılan bir ürün grubudur. Özellik olarak birçok şey yapılabilen karton poşetlerde üretim miktarı adet ile olmaktadır. Tabaka olarak baskı yapılan karton poşetlerde, yaldız baskı, gofre (kabartma), lak, gren, kurdele gibi birçok ekstra özellikler konularak üretim yapılabilmektedir.

Sonuç olarak yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerde reklam için ucuz tanıtım için oldukça değerli olan taşıma grubu ambalajı poşetten bahsetmeye çalıştım. Sizde marka bilinirliği ve ekonomik olarak reklamınızı yapmak istiyorsanız kullanmış olduğunuz poşetlerinizde kurumsal logonuz ile üretim yaptırmaya dikkat ediniz.

Ne diyoruz ‘’Markanız Ellerde Gezsin.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir